3487338

Savanorystė

Savanoriška veikla – savanorio neatlygintinai atliekama visuomenei naudinga veikla, kurios sąlygos nustatomos savanorio ir šios veiklos organizatoriaus susitarimu.​

Savanoriauti gali visi asmenys nuo 14 m. bet kurioje nepelno siekiančioje organizacijoje, kaip tai numatoma LRS savanoriškos veiklos įstatyme. Kiekviena organizacija numato savanorių poreikį bei atitinkamą profilį, o susitikus gyvai derinami abiejų pusių lūkesčiai: užduotys, veiklų apimtys, tvarakraštis, komunikacija derinant abiejų šalių galimybes. Bet kuri nepelno siekianti organizacija gali pasirašyti dvišalę savanoriškos veiklos sutartį ir pasitelkti savanorius. Savanoriai rasti dominančią organizaciją gali savarankiškai duomenų bazėse (žr. toliau), kreiptis tiesiai įdomaninančią organizaciją arba į Savanorišką veiklą organizuojančią (SVO) organizaciją savo rajone.

Savanorystės nauda

Pagrindinis ir išskirtinis savanoriško darbo bruožas – savanoriai negauna piniginio atlygio. Jiems atlyginama kitaip – savanoriai už savo darbą gauna emocinį pasitenkinimą, savirealizaciją, dalyvavimą bendraminčių grupėje, mokymosi procesą, darbinę patirtį, naujus socialinius ir profesinius įgūdžius, supratimą, palaikymą ir t.t. Tai taip pat yra atlygis, tik išreikštas ne pinigine forma. Savanoriškoje veikloje lyg ir savaime suprantamu dalyku yra tai, kad savanorystės tikslas – kažką kitiems suteikti arba duoti: laiką, gebėjimus, žinias, artimą ryšį ir pan. Bet savanoriui taip pat svarbu gauti vienokį ar kitokį, kad ir ne pinigine forma išreiškiamą atlygį; svarbu išlaikyti balansą tarp to, ką savanoris duoda ir to, ką savanoris gauna. Siekiant suorganizuoti kokybišką savanorišką veiklą, svarbus tampa antras kriterijus, kuomet savanorystę galima palyginti su svarstyklėmis.

Susisiekite su mumis!