KN-logo-LT-RGB-01
Jurgita-300x

Jurgita Šilinskaitė – Venslovienė
Klaipėdos nafta, AB
SGD komercijos skyriaus vadovė

Prisidėdami prie Internship Lithuania programos pasiekiame šios labai svarbius tikslus: Įmonė suteikia galimybė jauniems specialistams rasti savo svajonės darbą Lietuvoje; įmonė turi galimybė atrinkti jauną, energingą ir talentingą komandos narį; kuriame Lietuvos ateitį kartu.

Darbdavio nuomonė apie jaunus darbuotojus. Tiek turint patirties darbo rinkoje, tiek neturint, labai dažnai darbdavio apsisprendimą pasirinkti darbuotoją nulemia ne tik bazinės žinios ir įgūdžiai, bet ir bendrosios kompetencijos. Daugybė atliktų tarptautinių tyrimų rodo, jog šiuolaikiniam darbdaviui šalia profesinių kompetencijų svarbu, kad darbuotojas būtų proaktyvus, orientuotas į efektyvumą, gebėtų spręsti problemas, planuoti bei turėtų komunikacinius įgūdžius. Toks žmogus greitai perpranta naujos darbo vietos specifiką ir puikiai integruojasi į bendrovėje vykstančius procesus. Tad labai linkiu jauniems žmonėms plėsti savo akiratį, būti smalsiais, išnaudoti visas galimybes įgyti patirties ir visuomeninėje veikloje, kas padeda įgyti kompetencijų ir lengviau įsiintegruoti į darbo rinką.

Įmonių investicija į jaunimą. Socialiai atsakingos įmonės investuoja į jaunus žmones. Noriu pasidalinti KN pavyzdžiu, kuri bendradarbiaudama su Klaipėdos universitetu inicijavo ir talkino rengiant SGD terminalų inžinerijos specialistus, rengiant praktikas, vizitus, dalinantis informacija, įtraukiant studentus į konferencijas ir kitas veiklas. Na ir vienas iš puikių pavyzdžių, kad vienas iš minėtų studentų, dabar jau dirba mano komandoje SGD komercijos skyriuje.

DSC_5952.

Aldas Norvilas
Klaipėdos nafta, AB
SGD logistikos vadybininkas

Klaipėdoje yra daug puikių galimybių jaunimui pradėti savo kaip specialisto karjerą pagal turimą išsilavinimą. Projektas Internship Lithuania padeda jaunimui lengviau atrasti šias galimybes.

Darbuotojo atsiliepimas apie mokslus ir motyvacija. Jaunam žmogui, kuris nori tapti geru savo srities specialistu, palinkėčiau jaunimui ieškoti darbo galimybių, rūpintis savo ateitimi ir ugdyti specialisto savybes. Universitetas stengiasi skirti dėmesio tiek teoriniam tiek praktiniam studentų paruošimui, tačiau studentas turi įdėti savo pastangų ir noro mokytis, pažinti, išmėginti kuo daugiau patirčių įvairiose darbo srityse. Studijų laikas – pats geriausias laikas tai padaryti!

Darbuotojo nuotaikos pradėjus dirbti įmonėje. Pradėjus dirbti KN nuotaikos puikios. Nors pirmosios dienos buvo nelengvos, įtemptos, daug naujos informacijos, tačiau pozityvus nusiteikimas ir draugiškas kolektyvas padėjo įveikti nelengvą pradžią.

Įmonės požiūris į jaunimą darbuotojo akimis. Įmonės požiūrį į jaunimą darbo vietoje vertinu teigiamai. Pastebėjau, kad kolegos priima ir atsižvelgia į mano nuomonę, idėjas ir pasiūlymus. Jaučiuosi pilnavertis darbuotojas. Klaipėdos Nafta nustebino pozityvia, į žmogų orientuota darbo aplinka. Teigiamai vertinu įmonės organizacinę kultūrą, santykius su kolegomis ir vadovais, darbe jaučiuosi ypatingai gerai. Kolegos skatina vieni kitus tobulėti, padeda įvairiose situacijose, jaučiuosi motyvuotas tobulėti ir prisidėti prie kompanijos kuriamos vertės. Galiu drąsiai teigti – KN tai vieninga ir profesionali komanda.

IMG_0962-2 2

Ramunė Saročkienė
Pireka, UAB
Pardavimų vadovė

Tikrai rekomenduočiau įmonėms jungtis prie “Internship Lithuania” iniciatyvos, taip sutaupysite laiko ir pinigų darbuotojų paieškai bei tikrai gausite kokybišką paslaugą bei motyvuotus darbuotojus. Studentams patarčiau nebijoti iššūkių, būti drąsiems ir mokytis naujų dalykų.

Darbdavio nuomonė apie jaunus darbuotojus. Mūsų įmonėje dirba daug jaunimo, tikrai yra galimybė atsiskleisti ir save realizuoti. Jaunieji kolegos perima patirtį iš vyresnių kolegų. Laisvai gali siūlyti savo idėjas kaip patobulinti darbo našumą ir kt. Pirekoje jaunas žmogus turi pakankamai laisvės.

Įmonių investicija į jaunimą. Įmonė džiaugiasi kiekvienu jaunu žmogumi, nes jaunimas įneša naujo vėjo, įdėjų, požiūrio ir t.t. Visi kandidatai atėję į pokalbį dėl darbo, buvo tinkami, motyvuoti, žinojo kur eina turėjo informacijos apie
įmonės veiklą.

52029349_10218134760865277_5912665014346448896_n

Odeta Giedraitytė
Pireka, UAB
Pardavimų asistentas

Internship Lithuania organizacija, tai lyg gaivus ir pastumiantis į priekį oro gūsis pajūryje, kurio labai reikėjo jaunam žmogui. Jeigu išdrįsi žengti nors ir patį mažiausią žingsnelį tikslo/svajonės link, pamatysi, nebegalėsi sustoti, nes sėkmės skonis – nuostabus.

Darbuotojo nuotaikos pradėjus diebti įmonėje. Į “Pireką” buvau priimta dirbti po darbo pokalbio ir bandomosios darbo dienos, kurioje susipažinusi su pareigomis, galėjau nuspręsti ar man tinka ir patinka darbinė aplinka, pats darbas. Be abejonių sutikusi džiaugiausi tiek aš, tiek įmonės vadovė. Pimosios akimirkos darbe buvo puikios. Labai džiaugiausi draugišku kolektyvu, kuris mane pasitiko šiltomis šypsenomis.

Įmonės požiūris į jaunimą darbuotojo akimis. Darbinę aplinką vertinu teigiamai dėl kolegų, kurie dirba kaip stipri komanda, bendrauja kaip artimi draugai. Šioje įmonėje kiekvienas darbuotojas yra gerbiamas, nepaisant jo amžiaus. Suteikiama galimybė gauti patirties bei patarimų iš ilgiau dirbančių kolegų, taip plečiant savo profesines žinias.

LOGO-small5
viačeslav

Viačeslav Golubovskij
JPS Ships Supply Service, UAB
CEO

Visų pirma, ši programa turi gražų tikslą, kurio be lietuviškų kompanijų paramos būtų sunku įgyvendinti. Taipogi, siūlomų darbuotojų atranka nieko nekainuoja, kas leidžia sutaupyti įmonės išteklius. „Internship Lithuania“ puslapyje skelbiamos sėkmės istorijos įkvepia abejojančiuosius ir padeda atrasti savo sėkmę.

Darbdavio nuomonė apie jaunus darbuotojus. JPS Ships Supply Service nuomonė apie jaunus darbuotojus yra pozityvi. Tokie komandos nariai atsineša su savimi jaunatvišką veržlumą, yra žingeidūs ir motyvuoti siekti tikslų, todėl reikiami įgūdžiai susiformuoja greitai. Na, o mums, tai lyg nauja terpė, kurioje galime įdiegti kompanijos tikslus ir viziją.

Įmonių investicija į jaunimą. Siekiant išugdyti motyvuotą, pozityvią ir Lietuvos ekonomiką keliančią kartą, įmonės turi būti atsakingos už investavimą į jaunimą, todėl prisidėti prie tokių socialinių programos įmonės turėtų nesvarstydamos, nes tai yra įmonių socialinė atsakomybė.

marina

Marina Balašova
JPS Ships Supply Service, UAB
Vadybininkė

Marina skatina jaunimą jungtis prie Internship Lithuania programos, merginos paraginimas jaunimui – „Ženk naują žingsnį savo karjeroje kartu su Internship Lithuania“.

Darbuotojo atsiliepimas apie mokslus ir motyvacija. Aukštasis mokslas suteikia ne tik reikalingų žinių profesinėje srityje, bet ir ugdo discipliną ir kultūrą. Džiugu, kad šią įgytą patirtį galiu pritaikyti šioje naujoje darbo vietoje. Taip pat, Klaipėdos Aukštoji Jūreivystės mokykla suteikė ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių, kurias galiu panaudoti šiuo metu.

Darbuotojo nuotaikos pradėjus dirbti įmonėje.  Nuo pat pirmosios dienos įmonėje buvau nusiteikusi pozityviai ir su nekantrumu laukiau stažuotės pradžios. Kiekviena diena įmonėje atneša naujas patirtis ir iššūkius!

Įmonės požiūris į jaunimą darbuotojo akimis.  Vienas didžiausiu įmonės pliusu – kolektyvas. Įmonės darbuotojai draugiški ir tikri savo srities profesionalai, kurie motyvuoja ir skatina mane tobulėti. Maloniai priima į kolektyvą jauną žmogų, įmonėje nėra nustatytų stereotipų, kurie neigiamai galėtų paveikti mano patirtį įmonėje, dėl to labai džiaugiuosi, kad įmonėje vyrauja labai tolerantiška ir jauki atmosfera.

Profile photo

Yevgeniy Shashilkin
Pikasoma, UAB
Vykdantysis direktorius

Prisidėdami prie ,,Internship Lithuania” programos pasiekiame šios labai svarbius tikslus: įmonė suteikia galimybę jauniems specialistams rasti savo svajonės darbą Lietuvoje; įmonė turi galimybę atrinkti jauną, energingą ir talentingą komandos narį; kuriame Lietuvos ateitį kartu.

Darbdavio nuomonė apie jaunus darbuotojus. Aš visada jaunus darbuotojus lyginu su deimantais. Neapdirbtas deimantas nėra gražus ir blizgantis, turime įdėti pastangas, dirbti su juo, kad jis sublizgėtu visomis vaivorykštės spalvomis. Taip ir su jaunais darbuotojais, turime investuoti į juos, tam kad turėtume mums tinkamą specialistą, kuris efektyviai dirbs esančiose įmonės sąlygose. Labai svarbu skirti pakankamai laiko mokymams ir ypatingą dėmesį šiems darbuotojams, išsakyti aiškiai savo lūkesčius ir pastabas, atlikti klaidų taisymą. Tada keliones gale, turėsite stiprų komandos narį, kuriuo galima pasitikėti.

Įmonių investicija į jaunimą. Galimybių įsidarbinti jaunimui yra, ypač dabar, kai specialistų paklausos klausimas labai aštrus darbo rinkoje. Praktiškai nuo pat mano darbo pradžios Pikasomoje darbinau tik jaunimą. Turiu ir sėkmės istorijas ir pralaimėjimus, susijusius su jaunimo įdarbinimu, bet kiekviena patirtis yra svarbi ir naudinga!  Įmonės turėtų investuoti į jaunimą, ypač jeigu įmonė nori plėstis ir augti. Jaunimas atneša jaunatvišką „draivą“, azartą ir aistrą darbui.

36607175_2242514372432906_3924426732068667392_n - Copy

Tomas Malakauskas
Pikasoma, UAB
Pardavimų asistentas

Klaipėdoje yra tikrai puikių galimybių jaunimui ir ,manau, „Internship Lithuania“ puikiai padeda susirasti ne tik darbo vietą, bet ir realizuoti save darbinėje aplinkoje.

Darbuotojo atsiliepimas apie mokslus ir motyvacija. Kiekvienas jaunas žmogus turėtų siekti moklo, nesvarbu ar tai aukštasis ar profesinis išsilavinimas. Svarbiausia kol esi jaunas, imti iš gyvenimo viską ir kurti save kaip asmenybę, o tai labiausiai padeda padaryti savęs tobulinimas pasirinktoje srityje. Lietuvos aukštojoje mokykloje atradau ne tik draugus, gerai praleidau laiką, tačiau sutikau ir specialistus, kurie suteikė man motyvacijos vieną dieną tapti, tokiais kaip jie.

Darbuotojo nuotaikos pradėjus dirbti įmonėje. Pradėjus dirbti Pikasomoje viskas ėjosi sklandžiai, kolektyvas šaunus. Didžiąją dalį savo darbo dienos važiuoju pas tiekėjus ar į laivą, susipažįstu su parduodamomis prekėmis. Taip pat vyksta darbuotojų teoriniai ir praktiniai mokymai.

Įmonės požiūris į jaunimą darbuotojo akimis. Įmonės požiūrį į jaunimą darbo vietoje tikrai labai geras. Įmonės darbo aplinka darni, draugiška. Kolegos atsako į visus iškilusius klausimus. Priėmė kaip sau lygų ir jaučiuosi kolektyvo dalimi.

20200908_091820

Aistė Miciūtė
Klaipėdos konteinerių terminalas, UAB
Personalo vadovė

Vertinant ilgalaikes perspektyvas ir personalo strategiją, įmonei yra būtina prisitraukti jaunų bei talentingų žmonių. Iš tiesų labai džiaugiamės „Internship Lithuania“ iniciatyva, kuri yra subūrusi didelę šiuolaikiškų, gabių žmonių bendruomenę ir padeda vieniems su kitais susitikti.

Darbdavio nuomonė apie jaunus darbuotojus. Mes, kaip įmonė, labai vertiname žingeidumą ir norą tobulėti, tad pastebėjus bent mažiausią jauno darbuotojo iniciatyvą reaguojame, skatiname kelti kvalifikaciją, organizuojame nemokamus kursus, sudarome visas sąlygas kilti karjeros laiptais. Labai svarbu kalbėtis apie pozicijai keliamus lūkesčius, teikti grįžtamąjį ryšį ir taip kartu tobulėti, augti. Jaunas žmogus vertina lankstumą, kaip privalumą mato galimybę toje pačioje įmonėje pasimatuoti keletą pozicijų, tai padeda vėliau geriau integruotis į kolektyvą, perprasti įmonės kultūrą ir tapti jos dalimi. Skatiname jaunimą nebijoti iššūkių bei pokyčių, svarbiausia – nebijoti klysti. Mūsų įmonė prisideda prie jaunimo talentų ugdymo priimdama studentus praktikai, dalyvaujant “Internship” programoje ir pan.

Įmonių investicija į jaunimą. Jaunimas yra mūsų visų ateitis, varomoji jėga. Darbuotojų rotacija ir jaunimo integracija kiekvienoje įmonėje yra sveikas ir labai vertingas procesas. Manau, kad įmonės tiek anksčiau tiek ir dabar investuoja į jaunus žmones, ypač tuos, kurie yra darbštūs, atsakingi ir siekiantys savo tikslų. Šiuo metu darbo rinkoje esant uosto profesijų specialistų stygiui skatiname domėtis uosto veikla, galimybėmis čia pradėti savo profesinį kelią.

Nuotrauka leidimui

Žygimantas Bareiša
Klaipėdos konteinerių terminalas, UAB
Krovos specialistas

Būkite motyvuoti ir atsiradus šansams niekada jų nepraleiskite, bandykite kažką naujo ir niekada nebijokite naujų išsūkių, junkitės prie Internship Lithuania ir pradėkite kopti karjeros laiptais jau šiandien.

Darbuotojo atsiliepimas apie Internship Lithuania. Pamačiau Internship Lithuania darbo pasiūlymą ir sudomino tai, kad būtent ši organizacija padeda jaunimui integruotis į darbo rinką kas yra tikrai labai svarbu mano amžiaus žmogui, todėl galiu tik padėkoti jiems už suteiktą galimybę.

Darbuotojo nuotaikos pradėjus dirbti įmonėje. Visada norint pakeisti darbovietę atsiranda papildomas stresas, kad reikės susidurti su naujomis patirtimis, mokytis bei spręsti iškilusias problemas. Pirmąsias dienas dirbant/atliekant praktiką Klaipėdos konteinerių terminale vertinu teigiamai. Nepaisant to, kad teko dirbti visiškai kitokio profilio darbą negu prieš tai, jaučiuosi tikrai puikiai, kiekvieną naują dieną – nauji iššūkiai, naujos patirtys ir auganti motyvacija, kuri veda mane į priekį. Įmonės aplinka tikrai yra puiki, jaunimui dažnai būna sunku integruotis į naują darbovietę, tačiau iš įmonės darbuotojų ir administracijos suteikiama pagalba tikrai leidžia jaustis, kad esi ne vienas ir iškilus klausimams į juos bus atsakyta.

Įmonės požiūris į jaunimą darbuotojo akimis. Pradžioje jaučiausi kiek išėjęs iš savo komforto zonos, kadangi tai didelė įmonė ir nebuvau pratęs dirbti tokioje aplinkoje, tačiau mane nustebino tai, kad šioje įmonėje dirba tikri profesionalai, personalas irgi malonus, visada padeda išspręsti iškilusius klausimus ar problemas, duoda patarimų kaip atlikti vieną ar kitą užduotį.